Finał Konkursu im. Zofii Nałkowskiej - Szczegóły aktualności - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej

Tag img Sukcesy
Tag img 09.02.2024, 19:07

Finał Konkursu im. Zofii Nałkowskiej

Finał VIII Konkursu im. Zofii Nałkowskiej

Zdjęcie przedstawia finalistów i organizatorów VIII Wojewódzkiego Konkursu im. Zofii Nałkowskiej

8 grudnia w VIII LO odbył się uroczysty finał VIII Wojewódzkiego Konkursu im. Zofii Nałkowskiej zorganizowanego pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Teresy Misiuk i Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka.

Z przyjemnością informujemy, że główne nagrody otrzymali:

Grand Prix – Mikołaj Pęksa, Szkoła Podstawowa w Leszkowicach

I miejsce – Filip Chorecki, Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie

II miejsce – Paulina Hunek , Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie

III miejsce – Klementyna Lipska, Szkoła Podstawowa nr 47 w Lublinie

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Żakowska (Szkoła Podstawowa w Piszczacu, praca w kategorii plastycznej),

Małgorzata Fijałkowska (Szkoła Podstawowa w Piszczacu, praca w kategorii plastycznej),

Alicja Szysiak (SP nr 43 w Lublinie, praca w kategorii literackiej),

Milena Sobiesiak (SP nr 2 w Łęcznej, praca w kategorii literackiej),

Marta Cupryn (I LO we Włodawie, praca w kategorii literackiej),

Szymon Kwiecień (SP nr 21 w Lublinie, praca w kategorii historycznej),

Patryk Tomasiewicz (VIII LO w Lublinie, praca w kategorii historycznej),

Jeremiasz Utykański (VIII LO w Lublinie, kategoria recytatorska).

Wszyscy uczestnicy i ich nauczyciele otrzymali dyplomy i upominki a laureaci nagrody rzeczowe.

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Lublin, Muzeum Narodowemu w Lublinie, Ośrodkowi Brama Grodzka Teatr NN, Instytutowi Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie – sponsorowi nagród w kategorii historycznej oraz Radzie Rodziców VIII LO za ich ufundowanie.

Ten pełen emocji dzień zakończyła krótka podróż muzyczno – literacka do czasów dwudziestolecia międzywojennego przygotowana przez uczniów naszej szkoły.